Title Image

Aramıza Katıl

Acilmakale'ye Katılmaya Hazır Mısınız ?

Acilmakale hesabı oluşturmak için aşağıdaki ipuçlarını inceleyin ve örnek içeriğinizi hazırlayarak başvurunuzu yapın.

Başvurmadan Önce

Seni de topluluğumuzda görmek için sabırsızlanıyoruz. Çalışma sürecinin tüm detayları ve çalışmalarla ilgili sorabileceğin tüm sorularının cevaplarına “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünden göz atabilirsin.

 

Bu sayfada başvuru yapmak için ihtiyaç duyabileceğin tüm yararlı bilgiler ve yönlendirmeler yer almaktadır. Yalnızca istenilen standartlarda yapılan başvuruları kabul ettiğimizi unutmamalısın.

Başvuru Nasıl Yapabilirim?

Başvuru yapmak ve aramıza katılmak istiyorsan, seni değerlendirebilmemiz için ilgi duyduğun bir kategoriden istediğin konu ile ilgili 1.000 – 1.500 kelime aralığında içeriğini hazırlayabilirsin.

Hazırladığın örnek içeriği, [email protected] adresinden bize değerlendirilmesi için ulaştırarak başvurunu yapabilirsin. Aynı gün içerisinde geri dönüş yapacağımızdan emin olabilirsin.

Örnek İçerik Konusu Ne Olmalı?

“Yazarken mutluyum, yazarken umutluyum, yazarken varım !” mı diyorsun ? Kalemin kıpır kıpır mı ? Hadi, şimdi bize kulak ver 🙂

 

Örnek içeriğin, herhangi bir konuda bilgi verme amacını taşımalıdır. Şiir, deneme, hikaye gibi yazı türlerinde örnek içerik kabul etmediğimizi bilmelisin. Aşağıda yer alan konu örneklerine göz atabilirsin.

 

Örneğin; dünya tatlısı bir kediye sahip olabilirsin. Birçok araştırma yaptığını ve kedilerle ilgili tecrübe sahibi olduğunu düşünebiliriz. Örnek içeriğini hazırlarken “Yavru Kedi Bakımı Rehberi” başlığını kullanarak deneyimlerini aktarmaya ne dersin?

 

Başka bir örnek olarak ise; sağlık ile ilgili konular genellikle ilgini çekiyor olabilir. Bu konularla ilgili araştırma yaparak kendini geliştirmeyi seviyor olabilirsin. Örnek içeriğini hazırlarken “Gribe Ne İyi Gelir?” başlığını kullanarak araştırmalarını bir bütün haline getirmeye ne dersin?

Örnek İçerik Nasıl Hazırlanmalı ?

Belirlediğin konu başlığı ile ilgili Google’da arama yapabilir, karşına çıkan internet sitelerinde yer alan sayfalara göz atabilirsin. Bu içerikleri inceleyerek bir benzerini rahatlıkla özgün bir formda kendi tarzınla hazırlayabilirsin.

 

İçeriğini hazırlarken kopyala-yapıştır ve alıntı yapmaktan uzak durmalı, bunun yerine özgün ve yaratıcı olmalısın.

 

Şüphesiz, yazım hataları ve anlatım bozuklukları dikkat etmen gerekenler arasındadır. İçeriğini benzersiz, değerli ve çekici yapan şeyleri düşünmelisin. Tarzını en iyi yansıtan örnek içeriği hazırladığından emin olmalısın.

 

Yararlı bir test ise içeriğini hazırlama sürecinde “Bu içerik, okuyucularıma yardımcı oluyor mu ?” sorusunu sormaktır. Bu nedenle konu ile ilgili tüm bilgileri içeren, kapsamlı bir örnek içerik göndermen gerektiğini unutmamalısın.

Başvuru İpuçları

Örnek içeriğini düzenlemek ve geliştirmek için aşağıda yer alan ipuçlarını takip edebilirsin.

  • Örnek içeriğin kelime aralığı 1.000-1.500 kelime aralığında mı?
  • Örnek içeriğin hazırladığın konu ile ilgili kapsamlı ve bilgilendirici mi? Okuyucuya konu ile ilgili derinlemesine bilgi veriyor mu ? Bu soruları kendine sormalı ve eksik gördüğün noktaları iyileştirmelisin.
  • Hazırladığın içerik tamamen sana ait yani özgün mü ? Eğer içeriğini hazırlarken farklı kaynaklardan alıntı yaptıysan veya kopyala-yapıştır yaparak içeriğine kısmi veya bir bütün bölüm dahil ettiysen başvurun red edileceğini unutmamalısın.
  • İçeriğin Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim mi ?
  • Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için alt başlıklar, ara başlıklar içeriğinizde yer alıyor mu ?
  • İçeriğinde herhangi bir anlatım bozukluğu var mı ? Akıcı ve anlaşılabilir bir şekilde mi hazırlanmış ?
Değerlendirme Süreci

Başvuru sonrasında aynı gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş yapacağımızdan emin olabilirsin.

 

Eğer başvurun onaylanırsa sistem giriş bilgilerin tarafına iletilecektir ve sonrasında aramıza katılarak bizimle birlikte çalışmaya hemen başlayabilirsin.

a
WhatsApp Canlı Destek