Title Image

Aramıza Katıl

Acilmakale'ye Katılmaya Hazır Mısınız ?

Aramıza katılmak için aşağıdaki ipuçlarını inceleyin ve örnek içeriğinizi hazırlayarak başvurunuzu yapın.

Başvurmadan Önce

Acilmakale hakkında bilgi almak ve çalışma süreci ile ilgili detayları öğrenmek için “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasına göz atmalısınız.

 

Bu sayfada yalnızca aramıza katılmak için nasıl başvuru yapacağınıza dair ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yararlı bilgiler yer almaktadır.

 

Bu sayfada doldurabileceğiniz bir başvuru formu, başvurunuzu yaparken içeriğinizi hazırlayacağınız bir alan veya üye olmak için bir bölüm yer almamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapabilirim?

Başvuru yapmak için ilgi duyduğunuz bir konu ile ilgili aşağıda yer alan nitelikleri taşıyan örnek bir içerik hazırlamalısınız.

 

Hazırladığınız örnek içeriği ve kendinizi tanıtan bir ön yazıyı [email protected] adresine değerlendirilmesi için mail olarak göndermelisiniz.

 

Örnek İçerik Nitelikleri:

 • İçerik, 800-1.000 kelime aralığın olmalıdır.
 • İçerik, konuyla ilgili önemli, eksiksiz veya kapsamlı bir açıklama sağlamalıdır.
 • İçerikte farklı kaynaklardan kısmi veya bir bütün kopya metin yer almamalıdır.
 • İçerik, tamamen kendi cümlelerinizi kullanarak özgün bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • İçerikte kişisel ve duygusal ifadelerden, günlük konuşma dilinden, belirsiz, süslü ve karmaşık ifadelerden kaçınılmalıdır.
 • İçerikte yazım, stil veya bilgi hataları yer almamalıdır.
 • İçeriğin giriş bölümü, içeriğin açıklayıcı ve yararlı bir özetini sağlamalıdır.
 • İçerikte alt ve ara başlıklar kullanılarak okuyucuya kolaylık sağlanmalıdır.
 • İçerik, kendi içerisinde yenilenen, çakışan veya gereksiz bilgiler içermemelidir.
 • İçerikte anlatılmak istenen şey en açık ve en az kelime ile ifade edilmeli ve herkes tarafından tek seferde rahatlıkla anlaşılmalıdır.
 • İçerikte kaynakça yer almalıdır.
Örnek İçerik Konusu Ne Olmalı?

Örnek içeriğiniz, ilgi duyduğun herhangi bir konuda okuyucuya bilgi verme amacı taşımalıdır. Bu nedenle şiir, deneme, masal ve hikaye gibi yazı türlerini kabul etmiyoruz. Aşağıda size fikir vermesi için paylaştığımız konu örneklerine göz atabilirsiniz.

 

Konu Örnekleri:

Örneğin; dünya tatlısı bir kediye sahip olabilirsiniz. Birçok araştırma yaptığınızı ve kedilerle ilgili tecrübe sahibi olduğunu düşünebiliriz. Örnek içeriğinizi hazırlarken “Yavru Kediler İçin Beslenme Rehberi” başlığını kullanarak deneyimlerinizi aktarmaya ne dersiniz?

 

Başka bir örnek olarak ise; sağlık ile ilgili konular genellikle ilginizi çekiyor olabilir. Bu konularla ilgili araştırma yaparak kendinizi geliştirmeyi seviyor olabilirsiniz. Örnek içeriğinizi hazırlarken “Gribe Ne İyi Gelir?” başlığını kullanarak araştırmalarınızı bir bütün haline getirmeye ne dersiniz?

Örnek İçerik Nasıl Hazırlanmalı ?

Belirlediğiniz konu başlığı ile ilgili Google’da araştırma yapabilir, karşınıza çıkan sayfalara göz atabilirsiniz. Bu kaynakları inceleyerek konu ile ilgili kapsamlı içeriği, kendi cümlelerinizi kullanarak özgün bir şekilde hazırlamalısınız.

 

İçeriğinize farklı kaynaklardan kısmi veya bir bütün olarak kopya metin dahil etmemelisiniz.

 

İçeriğinizi benzersiz, değerli ve çekici yapan şeyleri düşünmelisiniz. Tarzınızı en iyi yansıtan örnek içeriği hazırladığınızdan emin olmalısınız. Yararlı bir test ise içeriğinizi hazırlama sürecinde “Bu içerik, okuyucularıma yardımcı oluyor ve onlara bir değer katıyor mu ?” sorusunu sormaktır.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Başvuru yapmanız ile birlikte aynı gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanırsa bizimle birlikte hemen çalışmaya ve kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

 • Başvuru yapmadan önce bu sayfada yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde incelediğinizden ve örnek içeriğinizin istenilen nitelikleri taşıdığından emin olmalısınız.
a
WhatsApp Canlı Destek