fbpx
Title Image

Aramıza Katıl

Acilmakale'ye Katılmaya Hazır Mısınız ?

Acilmakale hesabı oluşturmak için aşağıdaki ipuçlarını inceleyin ve örnek içeriğinizi hazırlayarak başvurunuzu yapın.

Başvurmadan Önce

Seni de topluluğumuzda görmek için sabırsızlanıyoruz. Çalışma sürecinin tüm detayları ve çalışmalarla ilgili sorabileceğin tüm sorularının cevaplarına “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünden göz atabilirsin.

 

Bu sayfada “Üye Kayıt veya Başvuru Formu” yer almaz, yalnızca aramıza katılmak için uygulaman gereken adımlar yer almaktadır.

Başvuru yapmak ve aramıza katılmak istiyorsan, seni değerlendirebilmemiz için 1 adet örnek içerik hazırlamanı istiyoruz. Hazırladığın örnek içeriği, [email protected] adresinden bize değerlendirilmesi için ulaştırarak başvurunu yapabilirsin. Aynı gün içerisinde geri dönüş yapacağımızdan emin olabilirsin.

Bu sayfada yer alan diğer bölümlerde ise, örnek içeriğinin nasıl olması gerektiği ve hazırlarken nelere dikkat etmen gerektiği ile ilgili bazı yararlı bilgiler yer almaktadır. Bu bölümlerin tamamını incelediğinden emin olmalısın.

Acilmakale.com ayrıcalıklı bir ailedir, bu nedenle “Giriş Yap” sayfasına yalnızca başvurunuz onaylandığı takdirde erişim sağlayabilirsiniz.

Örnek İçerik Nasıl Olmalı ?

“Yazarken mutluyum, yazarken umutluyum, yazarken varım !” mı diyorsun ? Kalemin kıpır kıpır mı ? Hadi, şimdi bize kulak ver 🙂

 

Seni değerlendirebilmemiz için ilgi duyduğun bir kategoriden istediğin konu ile ilgili 1.000-1.500 kelime aralığında içeriğini hazırlayabilirsin.

 

Örneğin; dünya tatlısı bir kediye sahip olabilirsin. Birçok araştırma yaptığını ve kedilerle ilgili tecrübe sahibi olduğunu düşünebiliriz. Örnek içeriğini hazırlarken “Yavru Kedi Bakımı Rehberi” başlığını kullanarak deneyimlerini aktarmaya ne dersin?

 

Başka bir örnek olarak ise; sağlık ile ilgili konular genellikle ilgini çekiyor olabilir. Bu konularla ilgili araştırma yaparak kendini geliştirmeyi seviyor olabilirsin. Örnek içeriğini hazırlarken “Gribe Ne İyi Gelir?” başlığını kullanarak araştırmalarını bir bütün haline getirmeye ne dersin?

 

Ivır zıvır dolu bir içeriği okumak kim ister ki ? Bunun yerine paragraflar, alt başlıklar, ara başlıklar, maddeler, listeler kullanarak okunabilirliği yüksek, aynı zamanda konu ile ilgili tüm detayları içeren kapsamlı ve bilgilendirici bir içerik harika olur değil mi ?

Örnek İçerik Nasıl Hazırlanmalı ?

Belirlediğin konu başlığı ile ilgili Google’da arama yapabilir, karşına çıkan internet sitelerinde yer alan sayfalara göz atabilirsin. Bu içerikleri inceleyerek bir benzerini rahatlıkla özgün bir formda kendi tarzınla hazırlayabilirsin.

 

İçeriğini hazırlarken kopyala-yapıştır ve alıntı yapmaktan uzak durmalı, bunun yerine özgün ve yaratıcı olmalısın. Şüphesiz, yazım hataları ve anlatım bozuklukları dikkat etmen gerekenler arasındadır. İçeriğini benzersiz, değerli ve çekici yapan şeyleri düşünmelisin. Tarzını en iyi yansıtan örnek içeriği hazırladığından emin olmalısın.

 

Yararlı bir test ise içeriğini hazırlama sürecinde “Bu içerik, okuyucularıma yardımcı oluyor mu ?” sorusunu sormaktır. Bu nedenle konu ile ilgili tüm bilgileri içeren, kapsamlı bir örnek içerik göndermen gerektiğini unutmamalısın.

Değerlendirme Süreci

Eğer başvurun onaylanırsa sistem giriş bilgilerin tarafına iletilecektir ve sonrasında aramıza katılarak bizimle birlikte çalışmaya hemen başlayabilirsin.

Eğer başvurun onaylanmaz ise bu sayfada yer alan ve bir diğer bölüm olan “Başvurum neden onaylanmadı” bölümünü inceleyebilirsin.

Başvurum Neden Onaylanmadı ?

Başvurun red edildiği için oldukça üzgünüz, fakat tekrar şansını denemelisin, bu süreçte sana yardımcı olacağız.

İpuçlarını dikkatli bir şekilde incelemeden yapılan başvurulara geri dönüş yapmadığımızı bilmelisin. Aşağıda sıklıkla yapılan hatalar yer almaktadır. Bu hatalara göz atarak, örnek içeriğini düzenleyebilir ve geliştirebilirsin. Daha sonra yeniden başvuru yapabilirsin.

  • Örnek içeriğin kelime aralığı daha önce belirttiğimiz gibi yani 1.000-1.500 kelime aralığında mı?
  • Örnek içeriğin hazırladığın konu ile ilgili kapsamlı ve bilgilendirici mi? Okuyucuya konu ile ilgili derinlemesine bilgi veriyor mu ? Bu soruları kendine sormalı ve eksik gördüğün noktaları iyileştirmelisin.
  • Hazırladığınız içerik tamamen size ait yani özgün mü ? Eğer içeriğinizi hazırlarken farklı kaynaklardan alıntı yaptıysanız, bu bölümleri ve içeriğinizin tamamını kendi cümlelerinizle yeniden hazırladığınızdan emin olun.
  • Yazınız Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim mi ?
  • Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için alt başlıklar, ara başlıklar içeriğinizde yer alıyor mu ? Bu alt başlıklar konu ile ilgili okuyucuya kapsamlı bir bilgi veriyor mu ?
  • İçeriğinizde herhangi bir anlatım bozukluğu var mı ? Akıcı ve anlaşılabilir bir şekilde mi hazırlanmış ?
  • Şiir, deneme, hikaye, roman gibi yazı türlerinde örnek içerik kabul edilmemektedir.
a
WhatsApp Canlı Destek